هیچ پرنده ی خونگی وجود نداره که نیاز به مراقبت نداشته باشه اما بعضی از اون ها نیاز به رسیدگی کمتری دارند ، دردسر کمتری درست می کنند ، نیاز به فضا و قفس کوچکتری دارند و هزینه ی کمتری برای نگهداری دارند .

در ادامه با هم دیگه با 8 تا از این پرنده های خانگی ارزان آشنا می شیم :

تعهد برای مراقبت از حیوان خانگی درهر صورتی یک وظیفه اساسی است

1 . کبوتر

کبوتر پاپر
کبوتر پاپر

کبوترها پرنده های مهربانی هستند که از بودن در کنار صاحبشون لذت می برند، و در عین حال با این که بیشتر روز خودشون رو سرگرم کنند مشکلی ندارند . از آنجایی که اون ها پرندگان بزرگی نیستند تمیز کردنشون تقریبا آسان است. تنها چیزی که لازم دارند یک رژیم غذایی سالم ، حداقل چند ساعت پرواز خارج از قفس و نور UV برای جلوگیری از کمبود ویتامین D است.

2 . فنچ

فنچ
فنچ

تا زمانی که فنچ ها یه قفس جادار به همراه چندتا دوست و خانواده داشته باشند هیچ نیازی به بودن در کنارانسانها ندارند . در واقع اون ها ترجیح می دن در کنارهم نوعانشون باشند . بنابراین شما لازمه فقط بهشون آب و غذا بدین و قفسشون رو تمیز کنید و از شیطنت ها و صدای جیر جیرشون لذت ببرید .

3 . قناری

قناری گلاستر
قناری گلاستر

قناری ها عضو دیگه ی خانواده فنچ ها هستند و برای افرادی که دنبال دردسر کمتری برای داشتن یه پرنده ی خانگی هستند یک گزینه ی عالیه . گونه های مختلفی از قناری وجود داره که هر کدوم شرایط مراقبتی خاص خودشون رو دارند اما به طور کلی بیشتر چیزی که یه قناری نیاز داره یک رژیم غذایی سالم و مقوی ، یه قفس که بتونه در اون پرواز کنه و چندتا اسباب بازیه که باهاش سرگرم باشه .

4 . مرغ عشق

مرغ عشق با تاج و گردنبند سلطنتی
مرغ عشق

اگه یه طوطی جمع و جور و کم هزینه نیاز دارید در انتخاب مرغ عشق شک نکنید . مثل بقیه طوطی سانان مرغ عشق هم از وقت گذروندن در کنار صاحبش لذت می بره اما دردسرهای نگهداری از یه طوطی بزرگ رو نداره مثلا قفس بزرگی نمی خواد و سر و صدای بلندی هم نداره .

5 . عروس هلندی

عروس هلندی سفید
عروس هلندی آلبینو

یک اسباب بازی ساده می تونه ساعت ها عروس هلندی تون رو سرگرم کنه اما از بودن در کنارتون هم بی نهایت لذت می برند . اون ها پرنده های بسیار باهوشی هستند که می تونند برخی دستورات و سوت زدن ها رو خیلی سریع یاد بگیرند . غذای مخصوص عروس هلندی باکیفیت و قفس جادار از نیازهای اساسی اون هاست .

6 . طوطی برزیلی یا کوتوله

طوطی برزیلی یا کوتوله برزیلی
طوطی برزیلی یا کوتوله برزیلی

7 . طوطی پیونوس

طوطی پیونوس
طوطی پیونوس

8 . مرغ مینا

مرغ مینا
مرغ مینا

thesprucepets